Haber

Cumhuriyetin 100. Yılı Balıkesir’de Bisiklet Turu Yapıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Cumhuriyetin 100. Yılı Bisiklet Yarışı İl Müdürlüğü tarafından düzenlendi. Bisiklet Turuna katılmak isteyen çok sayıda bisikletçi Kurtdereli Spor Salonu önünde buluştu.

100’üncü yıl coşkusunun doruğa ulaştığı Cumhuriyetin 100’üncü Yılı Bisiklet Turu etkinliği gençler, bisiklet severler ve il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk koyma töreninin hemen ardından Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu’nun startıyla başlayan 15 kilometrelik parkur, Büyükşehir Belediyesi Kent Kurulu önünde sona erdi.

Yoğun ilgi gören etkinlikte her yaştan yüzlerce sporcu, kırmızı beyaz bayraklarla süslenmiş 100. Yıl tişörtleri ve bisikletleriyle sokaklarda kusursuz bir imaj oluşturdu.

Bisiklet Türü sonrasında düzenlenen ödül töreninde; Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla pedal çeviren katılımcılar arasında yapılan çekilişte kazananlara il protokolü tarafından hediye bisiklet ve kask hediye edilirken, tüm katılımcılara Hatıra Madalyaları verildi. – BALIKESİR

haber-yakutiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu